Stosowanie Hydroksyzyny a palenie papierosów

Witam mam do pana pytanie biorę leki na noc hydroksyzyna 25 mg a z rana hydroksyzyna 10mg i mam pytanie czy mogę przy tych tabletkach palić bo zastanawiam się czy nic mi nie będzie jak będę palił normalnie. Z góry dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jako lekarz generalnie odradzam palenie papierosów. Niewskazane jest palenie i zażywanie hydroksyzyny. Lek ten działa uspokajająca i wyciszająco, natomiast nikotyna pobudza. Substancje te działają więc antagonistycznie i palenie powoduje osłabienie działania leku.