Stosowanie Hydroxyzinum na depresję powiązaną z lękiem

Witam. Od Czwartku biorę Hydroxyzinum 2x dziennie. Mam depresję. powiązana z lękiem. Ale od paru dni mam sny Dziwne związane z krwią. Budzę się w mocnym biciem serca, a jak zasypiam to mam dziwne uczucie jak by zapadała mi się klatka piersiowa a moje serce dziwnie od czasu do czasu bije. Byłam już u psychiatry ale za dużo mi nie pomógł, nawet ze mną nie porozmawiał. ja czuje się nie dobrze kręci mi się w głowie, i mam uczucie ciągłego głodu. Pustka w żołądku cały czas...Nie wiem co się dzieję.

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, szczególnie związane z kołataniem serca mogą wystąpić jako skutki uboczne zażywania hydroxyzyny, ale też mogą mieć charakter psychosomatyczny przy zaburzeniach lękowych. Jeśli chodzi o rozmowę z psychiatrą, to mam wrażenie, że pomyliła go Pani z psychoterapeutą. Zachęcam Panią do przeczytania artykułu Mileny Karlińskiej-Nehrebeckiej właśnie na ten temat:

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

Leczenie depresji oraz zaburzeń lękowych, które mogą jej towarzyszyć nie musi się wiązać z braniem leków (hydroxyzynę przepisuje się teraz niemal na wszystko).
Jeśli chcę się Pani wyleczyć to sugeruję psychoterapię, leki zaleczają jedynie objawy a nie dotykają przyczyny Pani cierpienia. Zachęcam Panią do zapoznania się z modelem psychoterapii Metasystemowej. Więcej informacji o podejściu oraz adresy zaufanych gabinetów w Warszawie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej