Stosowanie i skutki uboczne radioterapii po operacji raka kątnicy

jestem po operacji raka kątnicy i usunięciu 4 węzłów chłonnych bo tam były przerzuty- obecnie jestem na 1 cyklu chemioterapii, wyniki krwi i markery (1,5) są dobre czy muszę jeszcze wziąć radioterapię,pomimo iż ognisko zapalne - rakowe zostało usunięte.W jakim miejscu ma odbywać się naświeltanie i jakim izotopem skoro miejsca chorego nie ma. Jakie skutki uboczne powoduje radioterapia bo opinie są różne - bardzo często zdarza się że są przepalone jelita i co wtedy.

O tym czy powinna Pani jeszcze poddać się radioterapii musi zadecydować prowadzący onkolog. Z reguły po tego typu operacji, z zajęciem tak niewielkiej ilości węzłów chłonnych wystarczająca jest chemioterapia. Radioterapia w przypadku raka kątnicy mogłaby być niebezpieczna z powodu skutków napromieniowania na przewód pokarmowy (popromienna choroba jelit - ich poparzenie).