Stosowanie Ibuprofenu przy złym samopoczuciu i gorączce

Dzień dobry mam pytanie od rana bardzo źle się czuję i cały czas gorączkuje. Rano o 5-tej zazylam ibuprofen 400. Potem jeszcze jeden w południe. O 15-tej apap o 17-tej wypiłam fervex. Gorączka wciąż 39.4 drgawki. Pół godziny temu czyli ok. 22.30 zazylam jeszcze dwa ibuprofeny 400 a dopiero potem przeczytałam że nie wolno przekraczać 3 na dobę i nie zażywać dwóch jednocześnie. Mam 33 lata i biorę tabletki na lekkie nadciśnienie. Co mi grozi czy nie przedawkowalam? Proszę o odpowiedź. Marzena

Michał Springer

Witam, przyjęcie jednej dodatkowej tabletki, nawet w podwójnej dawce nie powinno wywołać skutków przedawkowania. Jednak leki takie jak ibuprofen mogą wpływać na ciśnienie tętnicze i nie powinny być przyjmowane w zbyt dużych ilościach przez osoby chore. Jeżeli Pani stan ogólny się nie poprawia, proponuję udać się do lekarza rodzinnego, celem wyjaśnienia przyczyny gorączki i złego samopoczucia. Pozdrawiam.