Stosowanie insuliny rano i wieczorem przy cukrzycy typu 2

moja mama ma cukrzyce typu 2 bierze insuline 2 razy dziennie rano i wieczorem i czegos nie rozumem gdy wieczorem bierze 8 jd to rano ma 80 czy powinna brac tez rano pomimo ze jest taka niska bierze 35 jd ta rano jest dlugodzialajaca czy to jest bezpieczne

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.

Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.

Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.