Stosowanie Izotek a tabletki antykoncepcyjne

witam mam pytanie dotyczące brania tabletek antykoncepcyjnych przy braniu leku izotek . pytanie brzmi czy jeżeli nie współżyje to mogę je kupić ale ich nie stosować ale gdy zaczne wspołzyc wtedy mogłabym brać? bo nie jestem przekonana do tego skoro nie współżyje i nie zamierzam przy braniu tak silnego leku jakim jest izotek. bede bardzo wdzieczna za odpowiedz .

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że stosowanie leku antykoncepcyjnego jest zasadne, ponieważ zakładając że dojdzie do stosunku a nie będzie antykoncepcji to może dojść do ciąży, gdzie dziecko może być obciążone wadami genetycznymi. Osobiści radziłbym przyjmować wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.