Stosowanie Izoteku a zabiegi kosmetyczne

Witam, biorę izotek od maja, czy mogę wykonywać zabiegi u kosmetologa (peelingi, kwasy, mikrodermabrazja)? czy trzeba zrobić jakąś przerwę nawet po odstawieniu izoteku? Dziękuję za odp

Dzień dobry,

Podczas kuracji Izotekiem i do 6 miesięcy po, nie wykonuje się żadnych zabiegów silnie złuszczających .

Pozdrawiam

Podczas kuracji Izotekiem nie należy wykonywać zabiegów złuszczających ( również po odstawieniu do 6 miesięcy ). Dokładnych informacji powinien udzielić lekarz dermatolog.

Dzień dobry, podczas terapii izotekiem i do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia nie wolno wykonywać zabiegów złuszczających, laserowych oraz zabiegów z przerwaniem ciągłości naskórka. Skóra podczas stosowania izoteku jest zazwyczaj podrażniona a gojenie zaburzone dlatego ryzyko powikłań (zmiany kolorytu skóry, blizny) po tego typu zabiegach jest większe. Natomiast wskazane jest wykonywanie zabiegów regenerujących i nawilżających.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka