Stosowanie Izoteku a zapalenie stawów

2 tygodnie temu zaczęłam przyjmowac izotek. Dziennna dawka 30mg, 10 lat temu chorowałam na zapalenie stawów i w związku z tym byłam poddana dośc długiemu okresowi leczenia(2 lata). Od kilku dni zaczęły boleć mnie stawy,co po wcześniejszym leczeniu juz się nie zdarzało. Czy może to miec związek z przyjowaniem izoteku? Czy powinnam odstawic lek?

Bóle stawów są jednym ze skutków ubocznych Izoteku, jednak w Pani przypadku trzeba sprawdzić, czy to tylko to. Najlepiej proszę skontaktować się z lekarzem, który leczył Panią z powodu choroby stawów i wykonać odpowiednie badania. Potem, w porozumieniu z lekarzem obecnie leczącym, trzeba podjąć decyzję o kontynuowaniu bądź odstawieniu Izoteku.