Stosowanie Izoteku w terapii trądziku

Witam, chciałabym się zapytać o antybiotyk na trądzik o nazwie Izotek głownie o skutki uboczne , które mogą być widoczne w przyszlości ( ciąża , dziecko). Jak również o jego działanie, skutecznośc i czy jest polecany przez dermatologów w leczeniu trądziku. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Izotretynoina (izotek) jest obecnie najskuteczniejszym lekiem do leczenia tradziku. W trakcie kuracji nie mozna zajsc w ciaze, bo lek moze spowodowac wady u dziecka. Po skonczonej kuracji nalezy odczekac miesiac i mozna zaczac starac sie o dziecko. Lek w zaden sposob nie wplywa na zdolnosc reprodukcji.

To nie jest antybiotyk!!!!! Lek ten można stosować tylko pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa. Jeśli będzie Pani ściśle przestrzegać zaleceń, zwłaszcza w kwestii dawkowania i antykoncepcji zminimalizuje Pani możliwe efekty uboczne. Lek bardzo skuteczny ale jego wdrożenie u pacjenta wymaga doświadczenia w stosowaniu oraz ścisłej i bezwzględnej współpracy pacjenta i lekarza prowadzącego. Po zakończeniu stosowania nie ma wpływu na ciążę i zdrowie dziecka.
http://www.problemskora.pl/tradzik