Stosowanie kapsułek Żuravitu

Witam, dzisiaj będąc w aptece kupiłam preparat na drogi moczowe żuravit w kapsułkach, lecz dopiero w domu zrozumiałam iż nie dam rady ich połknąć.. czy można te kapsułki wysypać ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie gwarantuje to skuteczności leku. Powinien być on połknięty w formie przygotowanej przez producenta. Gwarantuje to wchłonięcie leku z przewodu pokarmowego. Usunięcie osłonki spowoduje strawienie substancji czynnej w żołądku przez kwas solny.