Stosowanie kosmetyków a karmienie piersią

wiele kremow i kosmetykow jak podklady do twarzy zawiera parabeny albo alkohol lub alkohol denaturat czy mozna uzywac karmiac piersia?Chodzi tylko o twarz na piersi czy na cialo nie tylko twarz?Czy takie substancje rzenikaja do mleka?Nie moge nic konkretnego znalezc w internecie i nikt nie chce udzielic znaczej odpowiedzi prosze o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie znajdzie Pani jednoznacznej odpowiedzi, gdyż nie ma badań dotyczących potencjalnego wpływu tych susbstancji na dziecko karmione piersią. Należy zachować ostrożność i w miarę możliwości ograniczyć ich stosowanie (zapobiegawczo).