Stosowanie kosmetyków do cery trądzikowej o typie mieszanym

Mam cerę trądzikową, typ mieszany (przynajmniej tak mi się wydaje :)). Dużo się mówi, aby kosmetyki do pielęgnacji tego typu cery nie zawierały alkoholu. Ostatnio zakupiłam płyn micelarny z Tołpy do cery wrażliwej. Jako nawilżacz sprawuje się super, ale dopiero teraz spojrzałam na skład... okazało się, że zawiera alkohol benzylowy. Czy powinnam zaprzestać używania teg kosmetyku czy ten alkohol jest na tyle nieszkodliwy, że nie wpływa na stan skóry?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jeśli ten produkt spełniał Pani oczekiwania nie widzę sensu zmiany. Składnik ten w postaci estrów występuje naturalnie w olejkach eterycznych. Jako substancja konserwująca jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące nawet kosmetyki naturalne.