Stosowanie kreatyny przez 17-latka

Dzień dobry, mam siedemnastoletniego syna, trenującego siłowo, który chciałaby zacząć zażywać kreatynę. Syn stosuje profesjonalnie ułożoną dietę, regularnie chodzi na siłownię. Chciałabym się dowiedzieć czy w jakikolwiek sposób ta suplementacja stosowana nawet w zalecanych dawkach może wpłynąć negatywnie na pracę narządów wewnętrznych organizmu. Niepokoi mnie fakt, iż kreatyna nie występuje w zalecanych dziennych dawkach w naturalnych składnikach pokarmowych w ilościach możliwych do spożycia.

Witam,

W jakim celu syn zamierza stosować suplementację kreatynę? Co oznacza że ma ułożoną dietę, przez kogo? Co ma Pani na myśli mówiąc dzienna dawka zalecana kreatyny? Czy syn uprawia sport profesjonalnie czy dla własnej satysfakcji, amatorsko?

Żywienie nastolatka powinno zostać zaspokojone po przez zbilansowaną dietę do prawidłowego rozwoju i wzrostu. Kwestia suplementacji w tak młodym wieku nie jest konieczna oraz przy nie uprawianiu sportu wyczynowo.

Serdecznie Pozdrawiam
Robert Lipert
Mój Dietetyk
Lublin