Stosowanie kremów do cery dojrzałej

Czy kremy przeznaczone dla skóry dojrzałej mogą używać młode osoby ? Czy nie zaszkodzą one mojej cerze ? Mam suchą i mało ujędrnioną cerę, a krem mojej mamy właśnie ma właściwości mocno ujędrniające. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witaj, nie powinno się używac w młodym wieku kremów dla skóry dojrzałej z kilku powodów, m.in.: jest on wysycony składnikami, których młoda skóra nie potrzebuje więc bedzie je wyrzucała w formie wyprysków lub zmian uczuleniowych, jest silnie skoncentrowany więc rozleniwi skórę i trudno będzie za kilka lat znaleźć preparaty, które bedą na nią działały stymulująco więc przy starzeniu się możesz nie mieć juz czego używać.
Znajdz kremy które są przeznaczone dla skóry młodej ale spełnią twoje oczekiwania- ważne są składniki aktywne, w twoim przypadku powinien to byc krem nawilżający z kwasem hialuronowym, retinolem, wit. A lub komórkami macierzystymi. Jeśli znajdziesz którys z tych składników w kremie nawilżającym to śmiało po niego sięgnij, ale krem ma być nawilżający a nie ujędrniający lub liftingujący