Stosowanie kremu Filorga Sleep and Peel 2 tygodnie po laserze frakcyjnym

Proszę Państwa, dwa tygodnie temu miałam laser frakcyjny na twarz, na twarzy ciągle sa widoczne czerwone kwadraty, z dnia na dzien bledna, choc nie widze, zeby twarz luszczyla sie jakos spektakularnie. Ile czasu po takim zabiegu mogę wrócić do swojego ulubionego kremu filorga sleep and peel? Dziękuje

Dzień dobry,

Przez okres dwóch tygodniu po zabiegu laserem frakcyjnym powinna Pani stosować kremy nawilżająco- regenerujące tj. Avene Cicalfate, La Roch Posay Cicaplast. Po tym okresie można powrócić do ,,swoich stałych" kremów. Proszę pamiętać, że krem Filorga sleep & peel zawiera co prawda małe stężenie ale kwasów- skóra po nałożeniu kremu może podszczypywać (a istnieje prawdopodobieństwo, że tak będzie, ponieważ po zabiegu laserowym jest ona bardziej wrażliwsza i delikatniejsza). Proponuję wtedy wstrzymać się jeszcze z używaniem kremu przez okres tygodnia.
W codziennej pielęgnacji cery proszę pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF 50.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Krem Sleep and Peel Filorgi jest bardzo dobry kremem, natomiast w składzie posiada kwasy. Mają one co prawda niskie stężenie, ale z racji, że po laserze skóra jest wrażliwa i delikatna radziłabym wstrzymać się ze stosowaniem kremów minimum miesiąc po zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie.