Stosowanie kremu La Roche Posay Effaclar Duo podczas karmienia piersią

Czy krem La Roche Posay Effaclar Duo można stosować w czasie karmienia piersią?? Czy składniki mogą przeniknąć do mleka i zaszkodzić dziecku ?? Czy jest bezpieczny?

Dzień dobry Pani,

analizując skład kosmetyku myślę, że warto powstrzymać się od jego stosowania w okresie karmienia piersią. Mam tu na myśli przede wszystkim obecność kwasu salicylowego, mimo że nie jest to główny składnik aktywny. Warto pomyśleć o jakimś innym produkcie w zależności z jakim problemem się Pani boryka.

Pozdrawiam,
ES