Stosowanie kremu pod oczy w 21. tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem obecnie w 21 tygodniu ciąży. Na początku ciąży przez ok. 2 miesięce używałam kremu pod oczy, którego aktywne składniki to: ceramidy 1, 3, 6, fitosfingozyna, NNKT, kwas hialuronowy, witaminy C i E. Na kremie jest dopisek, ze jest on przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego w gabinetach kosmetycznych, choć mozna go kupić wszędzie. Zaczelam sie martwić ze ten krem mógł negatywnie wpłynąć na maluszka. Bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam.

Zgodnie z ustawą kosmetykiem są substancje do kontaktu zewnętrznego mające na celu upiększenie, ochrona i pielęgnowanie wyglądu (w skrócie). Biorąc to pod uwagę nie kosmetyki nie powinny mieć wpływ na wnętrze człowieka - nie powinny przekraczać bariery skórnej. Biorąc też pod uwagę skład kremu, nie powinna się Pani martwić.

Biorąc pod uwagę skład oraz niewielką powierzchnię nakładania kremu powinien byc bezpieczny. Ponadto, prawdopodobnie będzie się wchłaniał w niewielkim procencie .