Stosowanie kropli do oczu Floxitrat Ofta oraz maści Floxat w 6. tygodniu ciąży

Czy stosowanie kropli do oczu Floxitrat Ofta oraz maści Floxat w 6 tygodniu ciąży jest bezpieczne, czy lepiej poczekać z leczeniem infekcji oka do np. 10 tyg. Ciazy

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

NAjlepiej zaczekać z przyjmowaniem leków do początku 2 trymestru, ale czasem jeśli leki są konieczne mogą być stosowane także wcześniej, zależy to od bilansu tzn ryzyka i korzyści z przyjmowania leku. Nie wiem jak zaawansowana jest infekcja i jak bardzo to leczenie jest konieczne w tym mmomencie. Radze podjąć decyzje w oparciu o opinię Pani okulisty i ginekologa.