Stosowanie kuracji Axotretem a skutki uboczne

Witam. Dziś zaczynam trzeci miesiac kuracji Axotretem. Od paru dni na szyi mam swędzącą wysypke i swedzące plamki. Nawilzanie kremen raczej nie pomaga. Czy może być to spowodowane od picia wody z dużą ilością cytryny? Dodam że od dawna tak pije jednak nic przedtem mi nie było.Czy mogę posmarować to maścią Hydrocortisonum AFP?

W przypadku Axotretu mogą wystąpić zaczerwienienia , proszę nawilżać zmiany Alantanem Plus kilka razy dziennie , może Pani po konsultacji z lekarzem prowadzącym obniżyć dawkę leku , żeby ustąpiły dolegliwości. Hydrokortysonum stosować można okazjonalnie .
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska