Stosowanie kwasu foliowego a pierwsze objawy ciąży

Od ktorego tygodnia pojawiaja sie objawy ciazy i Czy stosowanie kwasu foliowego jest naprwde dobre i od kiedy najlepiej brac
ponad rok temu

Witam serdecznie. Kwas foliowy odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. Udowodniono że jego regularna suplementacja w znaczący sposób zapobiega wadom cewy nerwowej takim jak np. rozszczep kręgosłupa czy przepuklina oponowo-rdzeniowa. Suplementację najlepiej wdrożyć nawet 3-4 miesiące przez ciążą w dawce co najmniej 0,4mg na dobę. Jeżeli chodzi natomiast o pierwsze objawy ciąży to są one odczuwane indywidualnie. Niektóre kobiety już w pierwszych tygodniach odczuwają powiększenie piersi, nudności, zmiany w strukturze szyjki macicy. Inne natomiast zaczynają odczuwać ciążę dopiero wraz z powiększeniem obwodu brzucha - około 3 miesiąca.