Stosowanie kwasu foliowego a planowanie ciąży

Witam serdecznie - mam 42 lata . Obecnie przebywam w u k chcialabym zajsc w ciaze i prosilabym o odpowiedz od kiedy musze zazywac kwas foliowy - w jakich dawkach powinnam go brac i przez jaki czas. Od 15 lat jestem po zabiegu usuniecia tarczycy. Caly czas bylam kontrolowana w Polsce a obecnie lekarz z wysp brytyjskich wypisal mi levothyroxine 75 mg codzienna dawka, pol godziny przed sniadaniem. Tydzien temu wyniki badan tarczycy zalecone przez lekarza wyszly prawidlowo. Pozdrawiam Marzena

Witam,
przy planowaniu ciąży TSH powinno być ok. 2,5; podczas ciąży możliwe dołączenie jodku potasu do leczenia niedoczynności tarczycy.
Kwas foliowy powinna Pani przyjmować na 3 miesiące przed planowaną ciążą w dawce 0,4mg 1x1 tabl oraz przez pierwszy miesiąc ciąży.
pozdrawiam!
pozdrawiam