Stosowanie leków a korzystanie z solarium

witam zażywam leki takie jak : hydroksyzytna 25mg 1-2-0 chlorprothixen 15mg 2-2-2 mirtagen 15mg 0-0-1 fevarin 50mg 1-0-1 tranxene 5mg 1-0-1 lipanthyl 160mg 1-0-0 roswera 10mg 0-0-1 niedlugo dojdzie mi lek na tarczyce bo mam podwyzszony wynik,czy moge chodzic na solarium ?jesli nie to przez ktory lek?dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

solarium nie jest zalecane przez lekarzy tym bardziej gdy stosuje Pani takie leki. Szczególnie chlorprotixen oraz lipanthyl mogą wywołać nadwrażliwość na promienie UV co może skończyć się poparzeniem a w przyszłości nowotworem skóry.

Pozdrawiam.