Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leków a otępienie

Tu bipolar samodzielnie zdiagnozowany, hej :) Niedawno wróciłam od psychiatry z recepta na: Atarax 10mg x3/dzien Kertel 25mg 1-3/wieczorem Betesda 10mg 1/rano I tak: wizyta trwała 20min, ani razu nie zapytano mnie o to jakie leki przyjmuję, czy mam alergię, na co choruję itp standardowe pytania w przypadku zmiany leków. Powiedziałam, że bipolar i takie leki mam. Czuję się otepiala i na haju, nie wiem, czy brać dalej, szukać innego lekarza, a może przestac ogólnie i tylko terapia u psychologa?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Witam Panią. Terapia jest niewątpliwie bardzo wskazana, natomiast powinna być ona prowadzona przez psychologa - psychoterapeutę, czyli osobę, która oprócz psychologii ukończyła również 4 - letnią szkołę psychoterapii oraz ma doświadczenie w pracy terapeutycznej. Tylko bowiem psychoterapeuta może leczyć opisywane zaburzenia (o ile zgodziłby się z diagnozą), psycholog nie zna potrzebnych do tego technik, może jedynie udzielić wsparcia. Jeżeli chodzi o lekarza psychiatrę to uważam, że to jest bardzo istotne, kto nas leczy. Powinna być to osoba, która nas wysłucha, uszanuje, której będziemy mogli zaufać. Każdemu może się zdarzyć, że o coś nie dopyta (niekoniecznie, aż w takim wymiarze o którym Pani pisze), wtedy w interesie pacjenta jest to uzupełnić. Proces leczenia jest bowiem wspólną odpowiedzialnością specjalisty i pacjenta. Pozdrawiam.

Małgorzata Danielewicz www.terapia-psycholog.com.pl www.psychoterapia.lublin.pl

0

Spotkanie z psychologiem i podjęcie psychoterapii może wiele wnieść (szczególnie w kontekście diagnostycznym). Wspólnie z terapeutą podejmie Pani decyzje o kontynuowaniu farmakoterapii lub tez zmianie lekarza.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy