Stosowanie leków a planowanie ciąży

Planuję zajść w ciążę, jednak nurtuje mnie pytanie czy leki, które biorę aktualnie nie będą miały wpływy na dziecko. Aktualnie zażywam: Cortare Fostex Montest ZYX Proszę o odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek ten należy do kategorii C, co oznacza ,że nie powinno się go stosować w okresie ciąży. Warto jednak podkreślić, że jest to lek ważny w leczeniu Pani choroby, stąd też nie można go odstawić bez konsultacji z lekarzem.