Stosowanie leków i pomiar ciśnienia

Witam mam 31 lat od miesiaca przyjmuje betaloc zok 25 mg oraz pramolan na wieczor 1 tab. neurolog oraz kardiolog sstwierdzili u mnie nerwice depresyjna martwi mnie tylko to ze cisnienie w spoczynku mam na poziomie 117/70lub mniej a po wysilku nie zawsze ale sie zdaza 165/120 to normalne czy powinienem poszukac innego kardiologa?

Lek. Marta Gryszkiewicz

To zależy jaki wysiłek Pan wykonuje. Jednak podane wartości ciśnień są zdecydowanie za wysokie. Proszę ponownie udać się do kardiologa celem weryfikacji dawek leków. Do wizyty najlepiej się przygotować mierząc ciśnienie minimum przez 3-5 dni z rzędu o stałych porach dnia - np. po przebudzeniu, w południe i wieczorem. Należy zapisywać wartości i z nimi udać się do lekarza.