Kobieta , 37 lat Witam biore lek afobam o dawce 0.25 i 3×dziennie,poniewaz mam czesto lęk w klatce piersiowej i wysokie cisnienie i puls. Rowniez bioro bisocard ,ale nie jestem pewna czy nie powinnam brac wiecej dawkowo tego afobamu. Miewam lęki na ulici,prawie nie chodze po duzych sklepach,rynku bo robi mi sie slabo i zaraz zaczyna mi byc goraco i rece trzesa ,czuje jakis niepokoj w klatce piersioweja nogi jak z waty i szybkie bicie serca.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Grzegorz Nawara 59
Lek. Grzegorz Nawara Psychiatra, Warszawa 59 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,
Zasadniczo leki przeciwlękowe z grupy benzodiazepin (w tym afobam) nie są do stosowania jako główny lek w zaburzeniach lękowych, głównie z powodu możliwości uzależnienia się od leku, a także dlatego, że leki te znoszą wyłącznie objaw lęku, nie działają przyczynowo. Powinna Pani zgłosić się do psychiatry w celu zmiany tego leku na inny, nieuzależniający. Należy także rozważyć podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Kardiologia – Dziedziną kardiologii są choroby serca i układu krążenia. Zmiany naczyniowe wpływają na pracę mięśnia sercowego i zwykle związane są z miażdżycą. Polska ma wysoki wskaźnik zachorowalności na choroby układu krążeniowego. Serce bije niezmordowanie od urodzenia do śmierci, sto tysięcy razy na dzień, dwa i pół miliarda razy w okresie życia trwającego 70 lat.
  • Drżenie rąk – Drżenie rąk to zaburzenie, które można spotkać u ludzi w każdym wieku. U młodszych ma ono przeważnie tło emocjonalne – można je zaobserwować na przykład podczas egzaminu czy rozmowy kwalifikacyjnej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Kardiologia

Większa skuteczność leków nasercowych przyjmowanych wieczorem

Kanadyjscy naukowcy na łamach pisma „Journal of the American College of Cardiology" przekonują, iż leki na serce przyjmowane wieczorem działają znacznie skuteczniej niż gdy się je stosuje rano. Działanie leków nasercowych W leczeniu nadciśnienia tętniczego...