Stosowanie leków i suplementów diety

Dobry wieczór. Zrobiłam dzisiaj test obciążenia organizmu w firmie REVITU. badanie wykazało wiele problemów w organiźmie. otrzymałam suplementy diety: pau danco 1 kps 0,-0 parafine plus 2-0,aloe vera ekst1-0-1,Alfalfa 2-0-2, acidophilus 0-0-1, prostik 1-0-1,gotu cola 2-0-1. Mam bóle kręgosłupa ( zwyrodnia) i mięśni i biorę ostatnio Rantudil 1x, zastrzyki milgamy 1x co drugi dzień, wapno 2000, a poza tym novotyral 75 na niedoczynność tarczycy. Czy tych suplementów nie jest za dużo? EK

Szanowna Pani nie do końca wiem jaki właściwie test Pani wykonała, ale jeżeli mam być szczera to na podstawie wydanych zaleceń wygląda to bardziej na znachorstwo niż profesjonalną medycynę. Biorąc pod uwagę Pani problem z tarczycą nie stosowałabym żadnych z wymienionych suplementów bez konsultacji z wysokiej klasy endokrynologiem lub dietetykiem, który pomoże sprawdzić czy nie zawierają one składników dodatkowo hamujących działanie tarczycy lub stosowanych leków. Sugeruję na wizytę zabrać ze sobą opakowania z suplementami ażeby specjalista mógł sprawdzić wszystkie zawarte w składzie składniki pod kątem bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę fakt, że większość przepisanych suplementów (sądząc po nazwach) to ekstrakty z różnych produktów spożywczych sądzę także, że prawidłowa i urozmaicona dieta wystarczyłaby Pani w zupełności, być może nawet lepiej niż pastylki mające być wyłącznie imitacją prawidłowej diety (bo suplement z definicji to nie lek i nie leczy chorób, jest wyłącznie zastępstwem dla prawidłowej diety). Jeżeli chciałaby Pani skorzystać z mojej pomocy to zapraszam do swojej poradni. Wszystkie informacje znajdzie Pani na stronie www.dietific.pl

Dobry wieczór, dla kieszeni na pewno dużo, a czy skuteczne, to trudno określić. Suplementy diety mają to do siebie, że nie trzeba wcześniej przeprowadzać badań klinicznych, aby móc je sprzedawać. Najważniejsze, żeby nie zaszkodziły. Powinna Pani skonsultować je bezpośrednio z lekarzem przynosząc ze sobą ulotki ze składem. Może się okazać, że niektóre z nich nie powinny być stosowane razem z lekami. O suplementach diety piszę na swojej stroniehttps://zdrowadieta.szczecin.pl/promocje/ . Pozdrawiam