Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dzień dobry, doraźną pomoc przeciwbólową i przeciwzapalną można uzyskać przy pomocy na przykład ibuprofenu. Ważne jest zachowanie odpowiedniego dozowania. Przy chronicznym zapaleniu zatok należy wzmocnić system obronny organizmu czyli pamiętać o jedzeniu warzyw i owoców i dostarczaniu organizmowi witamin, o spacerach na świeżym powietrzu, co pomaga w wentylacji zatok, zdrowym śnie i nie przebywaniu w zadymionych pomieszczeniach.
Domowe sposoby na zaatakowane zatoki to płukanie roztworem wody morskiej i inhalacje. Można również przyjmować preparaty rozluźniające śluz czyli leki zawierające pseudoefedrynę, należy jednak pamiętać o skutkach ubocznych. Dlatego samemu najlepiej ograniczyć się do preparatów zawierających eteryczne olejki eukaliptusowy i mięty pieprzowej. A aby przyjmować mocniejsze leki należy skonsultować się z lekarzem.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Jako pierwsze zaleca się do wyboru - połączenia Ibuprofenu z pseudoefedryna (można stosować do 3 dni), ksylo lub oksymetazolinę w postaci kropli lub aerozolu(stosować maksymalnie 5 dni), ziołowe leki rozrzedzające wydzieline lub wodę morska hipertoniczna. O pomoc w wyborze może Pani poprosić w aptece. Jeśli te środki nie pomagają należy zgłosić się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy