Stosowanie leków na depresję i natręctwa

Psychiatra każe nagle odstawić asertin100mg,brany 5tyg i wziąć lek z grupy tlpd.choc do dobrego daleko,asertin zaczyna zmniejszac natręctwa,a nowy lek jest tylko na depresję którą też mam.mimo że można te leki brać ze sobą i działają na inne neuroprzekazniki,dr powiedział że nie miesza się antydepresantów.mówiłem że poprzedni dr(zmieniony że wzgl.finan)wypisywał mi 3 różne leki i że asertin pomaga,a monoterapia na mnie nie działa,choroba jest zaawansowana,a chce brać oba leki.jak go przekonać?

Witam,

może Pan powiedzieć, to jak leczył Pana poprzedni lekarz i odczuwał Pan poprawę, więc chciałby Pan do takiego leczenia wrócić. Jeśli obecny lekarz nie bierze po uwagę Pana reakcji na leki, to może warto zmienić lekarza.
Swoją drogą nie słyszałem o zasadzie "nigdy nie miesza się antydepresantów", większość moich pacjentów bierze kilka leków antydepresyjnych, ale nie jestem psychiatrą, więc jest to tylko subiektywne zdanie na temat.

Pozdrawiam.
zajaczkowski-psychoterapia.pl