Stosowanie leków na drożdżaki podczas miesiączki

Witam. Ostatnio otrzymałam leki na drożdżaki od Pani ginekolog. Czy lek Flucofast można przyjmować podczas miesiączki? Lek Natamycyna Unia wiem, że należy odstawić i skończyć przyjmowanie po miesiączce ale zostaną mi 4 tabletki - nie spowoduje to nawrotu choroby? i ostatnie pytanie: czy podczas przyjmowania tych leków zdecydowanie należy ograniczyć współżycie z partnerem, czy można stosować dodatkowe zabezpieczenie tj. prezerwatywy?

Zaleca się ograniczenie/zrezygnowanie ze stosunków z uwagi na ryzyko przenoszenia zakażenia i z uwagi na proces leczenia.
Partner powinien zostać również przeleczony.