Stosowanie leków na nadciśnienie i skoki ciśnienia i stany lękowe

Choruję na nadciśnienie. Przyjmuję Telmizek 80 25 1t oraz Amlozek 5 1t co sprowadza ciśnienie do normy. Jakie leki stosować gdy pod wpływem emocji (wizyta kontrolna u kardiologa, wystąpienie publiczne, oglądanie walki bokserskiej i inne) ciśnienie wzrasta do 190 i wywołuje stany lękowe?

Witam serdecznie,
pisze Pan o bardzo ważnej kwestii wpływu emocji na funkcjonowanie organizmu i ma Pan całkowitą rację, ze taki istnieje, tutaj bardziej niż farmakoterapię zaleca się psychoterapię (psychoedukację na temat radzenia sobie ze stresem) dlatego, ze kwestia interpretowania pewnych sytuacji, jest nie bez znaczenia, ma wpływ na emocje i co za tym idzie stan organizmu. Ze zmianami ciśnienia pod wpływem emocji można sobie radzić, właściwym adresem byłby psycholog lub psychiatra, proszę pytać o możliwość takiej konsultacji swojego lekarza prowadzącego, być może istnieje możliwość konsultacji w PZP w ramach NFZ. Pozdrawiam.