Stosowanie leków na nerwicę, niedoczynność tarczycy i pisk w uszach

Witam ostatnio byłam u psychiatry ,który powiedział mi ze mam nerwice ,dodatkowo zrobiłam badania i wyszło mi ,że mam niedoczynność tarczycy TSH na poziomie 25,0 ,biore euthyrox 25- 1 tab. dziennie po tygodniu mam brac 2 i od psychiatry mam przepisany lek trittico cr75 mg 1 dziennie ciągle słysze swój puls w uszach., ciśnienie mam lekko podniesione max do 140/80 jakie badania zrobić na ten dźwięk w uszach -puls . Pozdrawiam serdecznie Dorota

Dzień dobry,

W przypadku nerwicy, lepiej podjąć się leczenia przyczynowego, a nie tylko objawowego - stąd jak najbardziej wskazana jest psychoterapia (np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego, bądź prywatnie). Co ważne, część Pani objawów może wynikać właśnie z niedoczynności tarczycy - stąd lepiej skontaktować się z endokrynologiem i również poinformować o przyjmowanych lekach przeciwlękowych, jak i opisanych przez Panią objawach.

Podobne objawy mogą sygnalizować nerwicę. Jeśli wykluczy Pani inne zburzenia (co już częściowo Pani zrobiła) zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże przepracować trudności i napięcia emocjonalne będące źródłem objawów.