Stosowanie leków na niedoczynność tarczycy i terapia tlenem na POChP

Witam - choruje na cukrzycę /insulina/ nadcisnienie,wrzody zoladka,tarczycę a od 3 m cy POCHP leczone terapia tlenowa/16 godz / doba .mam tez problemy z tarczycą , Obecnie moje TSH wynosi 4,87 i leczone jest METIZOLEM w poradni endokrynologicznej 3x dz. Lekarz rodzinny zdziwił sie ze biore Metizol a nie inny lek na niedoczynnosc tarczycy , Co mam robic -poniewaz kazde wyjscie do lekarza to ogromny problem przy 16 godz leczeniu tlenem Dziekuje bardzo za odpowiedz ./Mam 67 lat/

W tej sprawie trzeba skonsultować się z endokrynologiem. To endokrynolog decyduje o leczeniu schorzeń tarczycy i jeśli lek został zalecony przez endokrynologa, który zna Pani obecny stan zdrowia to trzeba spełniać jego zalecenia.