Stosowanie leków na przeziębienia a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam wczoraj 18 grudnia gdy sie obudziła słąbo sie czułam wypiłam theraflu extra grip i poszlam do szkoły już w szkole czułam ze żle sie czuje gdy wróciłam do domu około godziny 16 dostałam gorączkę 37 stopni wziełam 1 tabletke gripblocker exppres i temperatura spadla oraz natursept na gardło. I pytanie jest następujące czy moje tabletki antykoncepcyjne mogą działać mniej skutecznie ? przez przeziębienie lub leki które brałam ? czytałam ze samo przeziębienie nie ma na to wpływu tylko leki

Witam. Ani infekcja ani przyjmowane przez Panią preparaty nie mają wpływu na skuteczność działania doustnych leków antykoncepcyjnych.