Stosowanie leków na serca i nadużywanie alkoholu

Witam. Mój mąż od 8lat bierze tabletki na serce od 5 lat pije alkohol. W ostatnim czasie pije bardzo dużo. Dwa lata temu miał mieć wszczepiony kardiowekter. Jakie mogą być konsekwencje jego zachowania. Próbowałam już wszystkiego ale on niechce przestać pić. Niedawno zrezygnował z brania leków ale gdy zaczoł puchnać bierze je znowu.

Z Pani opisu wynika,że mąż ma poważny problem z alkoholem. Z pewnością powinien zgłosić się do Ośrodka zajmującego się terapią uzależnień i podjąć leczenie.
Ważne, aby Pani także zgłosiła się do psychologa, specjalisty terapii uzależnień, aby uzyskać pomoc, wsparcie i wiedzę, która pomoże Pani spojrzeć na problem męża z innej perspektywy, pokaże inne możliwości postępowania.
Uzależnienie jest chorobą postępującą, co oznacza, że jeśli osoba pijąca nie zatrzyma picia, konsekwencje będą narastać - będą nasilać się problemy zdrowotne, rodzinne, osobiste, zawodowe.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Dzień dobry. Jeżeli mąż nie chce podjąć leczenia we właściwy sposób, czyli terapii uzależnień, warto aby Pani udała się po pomoc do psychologa w tym celu. Odpowiedni specjalista wskaże Pani metody przekonania męża do podjęcia leczenia. Można także zorganizować formę interwencji psychologicznej wobec męża, która ma celu podjęcie przez niego odpowiednich działań. Proszę skontaktować się z ośrodkiem leczenia uzależnień lub ośrodkiem interwencji kryzysowej w tej sprawie. Tam uzyska Pani odpowiednie wskazówki. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/