Stosowanie leków osłonowych

Witam. Mam pytanie odnosnie leku prazol. Wczesniej orzyjmowalem jako lek oslonowy lek panzol teraz dostalem w aptece wspomniany prazol, myslalem ze to pomylka ale pani w aptece potwierdzila ze jest to rowniez lek oslonowy, natomiast na ulotce wspomnianego leku jest informacja ze jest to lek na wrzody, i tu moje pytanie czy moge przyjmowac wspomniany prazol czy nastapila jakas pomylka

Lek. Tomasz Budlewski

to są leki z tej samej grupy leków inhibitorów pompy protonowej stosowanych właśnie we wrzodach żołądka, zapaleniu błony śluzowej żóładka i refuklsie ect. a jako oslonke przyjmuje Pan z jakiego powodu?