Stosowanie leków po stresie pourazowym

Witam od 6 lat biorę Parogen po silnym stresie pourazowym w dawce 20 mg ,po zwiększeniu dawki 30 mg jakiś czas było ok ale znowu jest obniżenie nastroju,osłabienie,ogromna senność,zzniechęcienie,brak radości,i pojawiły się zawroty głowy.Miałam wprowadzany ketral ale moglam brać tyg bo pojawiły się bóle głowy i inny stabilizator również nie przeszedł.Miałam ciężkie dzieciństwo.Mam 36 lat ,jestem kobietą.Czy próbować zmieniać lek?boje się bo mam małe dziecko.Chcę dobrze się czuć i cieszyć życiem

Witam.
Rzeczywiście w sytuacji stresu pourazowego zwykle farmakoterapia jest najczęściej zalecaną formą leczenia, jednak w Pani przypadku nie do końca się ona sprawdza. Być może Pani złe samopoczucie i brak widocznej poprawy wiąże się też z "ciężkim dzieciństwem", o którym Pani wspomniała? Trauma mogła bowiem nałożyć się na wcześniejsze urazy psychiczne. Czy myślała Pani o psychoterapii lub chociaż wsparciu psychologa? Niewykluczone, że poszerzenie leczenia o te formy mogłoby przynieść lepsze rezultaty niż sama tylko farmakoterapia.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam, zachęcam Pania do psychoterapii. Daje ona bardzo dobre efekty w leczeniu stresu pourazowego. Farmakoterapie najlepiej jest skonsultować z lekarzem prowadzącym, byc moze w Pani przypadku ona nie przynosi efektów. Bezpłatnie moze Pani skorzystac z psychoterapii w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam

Witam,
Proponuje spróbować psychoterapii. Pomoże ona przepracował trudne doświadczenia z przeszłości , tak aby zminimalizować ich wpływ na Pani obecne życie. Oczywiście moze Pani porozmawiać z lekarzem na temat zmiany leków, jednak proponuję uzupełnić leczenie o psychoterapię. Bardzo ważne jest to by mogła Pani wyrzucić z siebie część przykrych emocji. Niestety samymi lekami nie osiągnie Pani tego efektu.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka