Stosowanie leków podczas stresujących sytuacji

Ze względu na trudną sytuację rodzinną jestem od miesiąca w ciągłym stresie i nic nie wskazuje na poprawę. Nie mogę spać,budzę się często,nie mogę jeść (to akurat jest dobre,bo mam dużą nadwagę,a chudnę teraz nawet 1,5 kg na tydzień),ciągle jest mi niedobrze,czuję się jak przed ważnymi egzaminami,kłuje mnie w środku i tak cała drżę bez fizycznego dygotania. To chyba normalna reakcja organizmu- jakie środki powinnam teraz brać, jak długo taki stan stresu może się utrzymać i co mnie jeszcze czeka?

Psychologia

Z tymi pytaniami powinna się Pani zgłosić osobiście do lekarza psychiatry, który jeśli uzna że jest taka potrzeba zaordynuje leki, ponieważ stosowanie dostępnych w aptece preparatów bez recepty na własną rękę to duże ryzyko.

Witam,
proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, pomoże on dobrać leki do Pani potrzeb. Może Pani też skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, gdyż być może leki nie będą konieczne.
ozdrawiam.