Stosowanie leków przeciwdepresyjnych

Czy po 2 tyg przerwie w antydepresantach nalezy powrocic do nizszej dawki czy pozostac przy tej sprzed odstawienia ? Po przerwie zazywam antydepresanty od 5 dni , nadal odczuwam scisk, niepokoj, obnizone poczucie wlasnej wartosci, lek, mdlosci. Dziekuje za odpowiedzi

To jest początek leczenia, nie ma mowy o zmniejszeniu dawki. Lek jeszcze nie działa, ocena skuteczności jest możliwa po 3-4 tygodniach. W razie braku poprawy może być wskazane podniesienie dawki, ale decyduje o tym lekarz. Leczenie musi być długotrwałe, wielomiesięczne, od chwili całkowitego ustąpienia objawów.