Stosowanie leków przeciwmigrenowych a picie herbaty Pu Erh

Witam, w ostatnim czasie w związku z przyjmowaniem leków przeciwmigrenowych (flunaryzyna) przybrałam dobrych kilka kilogramów, szukam teraz różnych metod aby jak najszybciej się ich pozbyć i chciałam się dowiedzieć czy picie herbaty Pu Erh jest w stanie skutecznie wspomóc odchudzanie i jaka dzienna ilość jest wskazana oraz czy są jakieś skutki uboczne picia większej ilości tej herbaty?

Witam Panią,

Samo picie herbaty Pu Erh z pewnością Pani nie odchudzi. Dana herbata rzeczywiście działa pozytywnie na nasz organizm jednak to trochę za mało. Nie może Pani też z nią przesadzać i jak we wszystkim należy zachować umiar. Proponuje max 4razy dziennie.
Najlepsze efekty przyniesie zaś połączenia zdrowej diety i aktywności fizycznej. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jedynie zdrowe odżywianie, zbilansowana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty, ponieważ często udaje nam się schudnąć, ale trudniej jest utrzymać wagę. Po zbyt drastycznych dietach najczęściej pojawia się efekt jo-jo. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką, a stać się zdrowym stylem życia.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby przygotować jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dlatego też zapraszam Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy i nie ma możliwości dojazdu prowadzę także konsultacje online. Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów. Kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk