Stosowanie leków przeciwmigrenowych a wzrost wagi

Witam, jestem kobietą, mam 23 lata, od 4 miesięcy przyjmowałam flunarizinum - przeciwmigrenowo. Moja waga wzrosła w tym czasie o 7 kg, zauważyłam że było to związanie także ze wzmożonym łaknieniem, ale mimo tego że od jakiegoś czasu nie biorę już tabletek masa ciała dalej rośnie choć odżywiam się racjonalnie. Nie wiem jak sobie z tym radzić, kiedy przestanę tyć i czy ścisła dieta będzie w stanie zahamować przyrost wagi? Proszę o radę i wytłumaczenie tego zjawiska.

Lek ten poza działaniem na naczynia - antymigrenowym, działa też blokując receptory H1 w mózgu, co powoduje wzrost łaknienia i przyrost wagi. Bronić można się jedynie stosując dietę w połączeniu z wysiłkiem fizycznym.