Stosowanie leków przy CHAD

Witam. Żona ma chad, w marcu była mania. Brała wtedy Kwetaplex 600mg i Absenor 1,5G i przez ostatni miesiąc Absenor 1,2G. Dziś psychiatra przepisał żonie Kwetaplex 400mg o godz. 17 Convival (kwas walp) na noc 2x500mg o godz.20. Objawów choroby nie ma już od czerwca, ale za to "śpiączka", żona śpi tak, że w nocy nie ma siły wstać. Rano sama się nie obudzi śpi prawie cały dzień, wstaje śpiąca i zmęczona. Ciągnie się tak od czerwca. W aptece pani powiedziała że nie powinno łączyć się tych leków.

Witam Pana,

Wszystko wskazuje na to, że leki są stopniowo zmniejszane z dawek stosowanych w zaostrzeniu maniakalnym do takich, które stosuje się terapii podtrzymującej, Kwetiapinę i kwas walproinowy jak najbardziej łączy się w terapii CHAD. Proszę jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym o nadmiernej senności. Może potrzebna jest dalsza modyfikacja dawki leków lub zmiana ich "rozłożenia" w ciagu doby.

Pozdrawiam!