Stosowanie leków przy chorym żołądku

Witam! Mam chory żołądek i nie chce przyjmować leków które mogę na razie pominąć stosując odpowiednią dietę. Otóż mam podwyższony cholesterol 6,5 umo/l oraz ALAT 76 U/l poza tym wyniki są bardzo dobre. Nadwaga 8 kg :( Dolegliwości nie odczuwam. Lekarz zapisał Heporegum (jak dobrze odczytałam) na wątrobę (stłuszczenie), Zapomniałam zapytać czy mogę najpierw spróbować leczyć dietą moje schorzenie zanim sięgnę po te leki. Bardzo proszę o pomoc informacje! Pozdrawiam :)

Witam
Na przyszłość zawsze w razie wątpliwości trzeba skontaktować się z lekarzem, który przepisał lek i zadać zapomniane pytanie.

Zwykle leczenie poprzez dietę jest procesem długofalowym, ale skutecznym. Zachęcam więc do podjęcia wyzwania i zmiany stylu życia - trzeba zrzucić nadwagę i ulżyć wątrobie. W przypadku diety trzeba się skontaktować z dietetykiem.

Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl

Dzień dobry,

zastosowanie odpowiedniej diety to bardzo dobry pomysł.

Proszę zastosować dietę odpowiednią na zmniejszenie poziomu cholesterolu oraz przeciw stłuszczeniu wątroby i po pewnym czasie powtórzyć wyniki. Powinno pomóc.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga