Stosowanie leków przy cyklofrenii

Witam serdecznie, Stwierdzono u mnie prawdopodobnie cyklofrenie. Lekarz psychiatra zalecił stosowanie Asertinu oraz Depakine Chrono. Sertralinę stosowałem już wcześniej od stycznia 2013 roku na wtedy stwierdzoną depresję. Odkąd zwiększono mi dawkę z 50 mg na 100 mg oraz przepisano Depakine moje "sumienie" całkowicie się wyłączyło, jakbym był cały czas w epizodzie "mani". Obawiam się, że mogę zrobić coś nierozważnego. Czy to normalne objawy przy stosowaniu tych leków?

Witam Pana,

Nie pisze Pan nic o swoim nastroju i napędzie. Opisywane objawy braku kontroli nada zachowaniem mogą stanowić zwiastun epizodu hypomanii lub manii. Leki nie powodują tego typu objawów, jednak leki przeciwdepresyjne stosowane u osoby z chorobą afektywną dwubiegunową mogą indukować nawrót zespołu maniakalnego. Proszę porozmawiać ze swoim psychiatra prowadzącym o swoich odczuciach i omówić obecne leczenie. Może to czas do zmniejszenia dawki lub odstawienia sertraliny.

Pozdrawiam!