Stosowanie leków przy półpaścu

Dzien dobry ...mam pytanie tydzien czasu jadlam dokladnie 5 dni i 3 tabletki 6 dnia. Hascovir nie zjadlam tych 2 tabletek bo potwornie swedzi mnie cale cialo i piecze kluje codziennie jadlam tez clemastin czy to normalne? ..a zapomnialam mam. polpasiec. Teraz chyba wezme jeszcze clarnityne pozdrawiam i prosze o odpowiedz czy tak moze byc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby moc cos wiecej powiedzie.c prosze koniecznie udac sie do lekarza rodzinnego.

Zamiast łykać leki bez opamiętania i bez kontroli proszę udać się do lekarza.
W bólu popółpaścowym do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne oraz leki przeciwpadaczkowe. Podkreślić należy, że leki te są skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w odpowiedniej, często wysokiej dawce oraz przez odpowiednio długi czas. W leczeniu neuralgii można też stosować tramadol i niektóre opioidy, doustnie lub w postaci plastrów naklejanych na skórę.
W przypadku neuralgii rzadko skuteczna jest monoterapia, często konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych leków z różnych grup, o różnych mechanizmach działania. Przepisując leki o różnych mechanizmach działania stosuje się zazwyczaj metodę „prób i błędów” polegającą na podawaniu kolejno leków o uznanej skuteczności działania aż do ustąpienia bólu. Najczęściej jako pierwsze stosuje się połączenie leku przeciwdrgawkowego z lekiem przeciwdepresyjnym, w przypadku silnego bólu dołącza się tramadol lub lek opioidowy. Leczenie doustne łączy się z miejscowo stosowanymi, mającymi działanie znieczulające, plastrami lub kremem z 5% lidokainą lub 8% kapsaicyną.
Lidokainę można stosować również w postaci wlewów dożylnych.
W Poradniach Leczenia Bólu stosuje się blokady nerwów obwodowych korzeni lub zwojów międzykręgowych, często blokadę należy powtórzyć lub wykonać skuteczniejszą od niej termolezję