Stosowanie leków psychotropowych a Desmoxan

Witam mam problem otóż przyjmuje leki psychotropowe od psychiatry takie jak Arypiprazol 15mg/d Bromazepam 3mg/d i Cytalopram 20mg/d i chcę rzucić palenie i tu się pojawia pytanie czy przy wyżej wymienionych lekach mogę bezpiecznie zażywać preparat DESMOXAN? Bardzo mi zależy na wyjście z nikotynizmu i czy korzyści z zażywania DESMOXANU są wyższe od ewentualnych działań ubocznych synergicznych w skojarzeniu z wyzej wymienionymi lekami?

Witam,
Cytyzyna (Desmoxan, Tabex) jest przeciwwskazana wyłącznie w niektórych postaciach schizofrenii, z leków prze Pana stosowanych nie mogę wnioskować jednoznacznie, z jakiego powodu się Pan leczy.
Pozdrawiam

Witam,

nie ma przeciwwskazań do zażywania desmoxanu przy powyższych lekach. Należy zwrócić jedynie uwagę na możliwy niewielki wzrost ciśnienia tętniczego krwi (zazwyczaj bez znaczenia klinicznego).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl