Histigen i Sedam a alkohol

Witam. Mam pytanie, czy mogę zażywać lek Sedam i Histigen razem? Chciałbym się dowiedzieć, bo lekarz kazał mi odstawić Sedam i zażywać Histigen, ale nie wiem czy Histigen działa na mnie. Czy jest możliwe żeby Histigen na mnie nie zadziałał? Pytam, bo miałem zawroty głowy i drżenie ciała. Po tym zacząłem brać tylko Sedam, a Histigen sam odstawiłem. Może powinienem znaleźć jakiś zamiennik Histigenu, który nie będzie powodował takich skutków ubocznych? Czy może powinienem odstawić też Histigen? Nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji, nie wiem jak działają te leki i czy to dobra decyzja, żebym brał je razem. Mam jeszcze jedno pytanie. Bardzo chcę się dowiedzieć, czy przy tych lekach można pić jakiś alkohol. Czy Sedam albo Histigen nie wejdzie w żadną reakcję z alkoholem? Czy spożycie alkoholu przy tych lekach jest bezpieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, oba leki są związkami działającymi zupełnie inaczej. W opisywanej sytuacji obowiązuje przede wszystkim dostosowanie się do zaleceń lekarza. Sedam jest lekiem wywołującym uzależnienie i po jego długotrwałym stosowaniu mogą pojawić się działania niepożądane. Nie zaleca się łączenia Sedamu z alkoholem.

SEDAM należy do leków uspokajających, znoszących uczucie niepokoju i lęku, ale też uzależnia, powoduje ograniczenie refleksu, spowolnienie i senność
Często zalecany przy objawach abstynencji, objawach odstawienia alkoholu....
Dr zenie ciałą, niepokój mogą być objawami abstynencji, uzależnienia od alkoholu....
Nie należy go absolutnie łączyć z alkoholem!
Moze drżenia i zawroty są związane z przewlekłym nadużywaniem alkoholu i niedoborami jakościowymi pokarmów, niedoborami witami???