Stosowanie leków SSRI a silna bolesność głowy

Witam, żona zażywała w małych dawkach leki SSRI przepisane przez lekarza psychiatrę około 3 miesięcy. W trakcie brania pojawiły się migrenowe bóle głowy, po całkowitym odstawieniu leków przez okres miesiąca codziennie pojawia się silny ból głowy poprzedzony silnym skurczem mięśni i sciskiem w głowie. Po takim ataku następuje jednostronny ból głowy i oka. Badania rezonansu są ok, okulista ok, badania ogólne ok tarczyca ok, cukier ok. A silne bóle głowy codziennie występują. Proszę napisać co robić, do jakiego lekarz się udać. Czy te ataki ścisku głowy i silny ból to efekt SSRI i czy to minie, po jakim czasie ???

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego. Po przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.