Stosowanie leków w leczeniu trądziku a karmienie piersią

niedawno urodzilam.w ciazy strasznie nasilil mi sie tradzik teraz jest jeszcze gorzej. Słyszałam o antybotyku np tetranysal ze moglby mi pomoc. Czy jesli np odstawiie dziecko od piersi na jakis czas i bede przyjmowac taki antybiotyk to po jakim czasie od skonczenia zazywania tetranysal moge znowu karmic? na nastepny dzien czy musze odczekac?dodam ze stan mojejtwarzy jest tak powazny ze musze przyjmowac jakis antybiotyk bo z dnia na dzien jest coraz gorzej i łapie mnie depresja,wstyd wyjsc z domu

Karmienie piersią jest bardzo ważne, od tego zależy zdrowie dziecka teraz i w przyszłości. Do Pani należy ocena, co ważniejsze. Jest wiele dobrych leków zewnętrznych, które nie wymagają odstawienia dziecka od piersi. Proszę porozmawiać o tym ze swoim dermatologiem.

Witam proszę zgłosić sie do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej , można zastosować zabiegi peelingów medycznych + maści+ nanosrebro i wtedy może Pani karmić piersią, ale najpierw lekarz musiałby obejrzeć skórę.