Stosowanie leków w podanych dawkach

Witam. Od 2 lat biorę regularnie w dawce 2,5mg Bisoprol(bisocard) i Coversyl Arginine (perindopril arginine)-zawsze RANO, a teraz lekarz zwiększył mi dawkę do 5mg i to rozumiem, ale napisał mi ze Bisoprol Rano, a Coversyl - WIECZOREM. Moje pytanie czy to nie pomyłka z tym WIECZOREM, bo dużo zadawałem pytań lekarzowi i może się pomylił w tym pisaniu. I dalej oba leki rano powinienem brać. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko ocenić zamysł lekarza, jeśli wyniki ciśnień były nieprawidlowe, celowe może być przyjmowanie jednego leku rano a drugiego wieczorem, dla pewności sugeruję skontaktować się z tym lekarzem.
Pozdrawiam

Biodostępność leku Coversyl zmniejsza się w przypadku podawania z pokarmem, dlatego najlepiej jest przyjmować go rano, przed posiłkiem.
Być może doszło do pomyłki, warto skontaktować się z lekarzem i wyjaśnić wątpliwości.